Body Sleeve (Ürün Giydirme) Nedir?

 

 

Body Sleeve

 

Body sleeve (ürün giydirme) nedir? Body sleeve veya giydirme etiket olarak adlandırılan süreç, cam, pvc ve pet gibi ambalajlara sahip her türlü gıda ve kimyasal ürünlerin teknolojik yöntemler ile dış kaplarının giydirilip, ürün görselliğinin kazandırılması işlemidir. Ürün giydirme yapılarak ürüne sağlanan görsellik tüketicilerinin satın alma davranışlarında yüksek farkındalık oluşturmaktadır. Bu kapsamda ürün giydirme işleminin yüksek teknoloji ve uluslararası standartlar ile yapılması kaçınılmazdır. Aşağıda ürün giydirme yapılmış örnekleri görebilirsiniz.

 

 

Body Sleeve uygulanmış örnek ürünler
Body Sleeve uygulanmış örnek ürünler

Ürün giydirilmiş örneklerde görüldüğü gibi farklı topolojiye sahip yüzeyler yüksek ürün giydirme ve ürün etiketleme teknolojileri ile hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

 

 

Ürün Giydirme Yöntemleri

Ürün giydirme operasyonlarında programlanabilir (PLC)  otomasyon sistemleri kullanılmaktadır. Programlanabilir sistemler sayesinde daha esnek, hızlı ve yüksek kaliteli ürün giydirme operasyonları geçekleştirebilmektedir. Avrupa standartlarının ürün giydirme konusunda uygunluğu gösteren Avrupa Birliği CE mevzuatına uygun operasyon gerekmektedir. CE Standartı ile ürün, tüm Avrupa’da pazarlanabilir yetki kazanmaktadır. Kronorm Makina olarak yaklaşık 15 yıllık bilgi birikimimiz ve ARGE çalışmalarımız ile tüm Avrupa, Afrika ve Asya kıtalarına CE standartları ve Endüstri 4.0 konsepti ile hizmet sunmaktayız. Aşağıda Kronom tarafından üretilen BL-250 body sleeve makinası ile yukarıda bahsettiğimiz yüksek teknolojik ve CE standartlarına uygun ürün giydirmeleri yapılabilmektedir.

 

 

 

 

Body Sleeve (Ürün Giydirme) Makinası

Kronorm BL 250 body sleeve makinası 250-500 BPM hız seçenekleri ile ops, pet, pvs ve petg malzemeleri ile çalışmaya uygun, CE standarlarında ürünlere etiket giydirme operasyonunu kusursuz gerçekleştirilebilmektedir. BL250 ürün giydirme makinası ile aynı zamanda ürün kapaklarına emniyet bandı takmak içinde kullanılmaktadır. Ürün etiketleme sürecinde buhar tüneli ve emniyet bandı uygulamalarında ise ısı tüneli kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için kronorm adresimizi ziyaret edebilir ve bizimle bu linkten iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki video da body sleeve hattı ve buhar tüneli uçtan uca üretimi gösteren videoyu izleyebilirsiniz.